Son Haberler
Gençliğin Enerjisi Ankara’da Birleşti

Gençliğin Enerjisi Ankara’da Birleşti

Semerkand Gençlik Şurası, 12-13 Ekim tarihinde Ankara Semerkand Kültür Merkezi’nde Türkiye genelindeki İl Semerkand Gençlik Sorumlularımızın katılımı ile gerçekleştirildi.
DpX4RGGWsAA7Kd0
Şuramız, GENÇKON Genel Başkanı Ahmet Sözbilir’in “Bir Gençlik Tasavvuru” konuşması ile başladı.

DpYS5olXoAE3PK9

DpYLPmpW0AA980c
Daha sonra Semerkand Gençlik Sorumlusu Soner Çetinkaya’nın “Semerkand Gençlik’in Dünü, Bugünü ve Yarını” sunumu ile Gençlik Hizmetleri Koordinatörü Muhammet Raşit Güngör’ün “Anı Biriktirme Vakti” başlıklı konuşmasıyla şuramız devam etti.

Öğleden sonra Semerkand Gençlik Gönüllülerinin Türkiye’nin dört bir tarafında gerçekleştirdiği güzel örnekleri Semerkand Gençlik Sorumlusu Soner Çetinkaya’nın anlatımı ile dinledik.

DpZYdokXcAECwYB
Genç Okur Dergisi’nin editörü Mustafa Yıldız gençlerle hasbihali ise bir başka güzeldi: “Nefesler Tutuldu, Heyecan Dorukta”

DpY-ynjW0AQ01d2
Ve Eğitimci T. Fehmi Ercan ise gençlere hedef gösterdi. “Bir Medeniyet Tasavvuru” başlıklı konuşması ile gençlere yolun önemi ve yolun insanı nasıl terbiye ettiğini anlattı.

DpaU_SQW0AQRTsC

DpaU_SJW0AE3il4
Bölgesel toplantıların ardından ise sahneyi gençler aldı. Öğrencilerin türkü, ilahi ve şiir dinletilerinin ardından GENÇKON Genel Başkanı Ahmet Sözbilir ve Semerkand Vakfı 6. Bölge Başkanı Hakan Gökçe’nin kapanış konuşması ile şuramız sona erdi.

DpY5LRTWwAASDni

Dpaa46CXUAYCJU6

DpX1HnBXoAAZv5w
Tüm katılımcılarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz.

 

 

turk sitesi