Son Haberler
Kayseri’de Mezuniyet Töreni

Kayseri’de Mezuniyet Töreni

15 Haziran – 15 Temmuz 2015 tarihlerinde yatılı olarak yapılan Semerkand Gençlik 2015 Yaz Okulları kapsamında Kayseri Özel Gül Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu, 138 öğrencisiyle ev sahipliği yaptığı yatılı yaz kurslarını sonlandırdı ve 15 Temmuz 2015 günü Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde bir mezuniyet töreni düzenledi.

Yaz okulu boyunca öğrencilere Kur’ân-ı Kerim ve Temel Değerler Eğitimi olmak üzere; mental aritmetik, mangala, satranç, yüzme, okçuluk, ebru, kaligrafi, filografi gibi alanlarda dersler verildi. Bunların yanı sıra go-kart, lazer game, ata binme, uçurtma şenliği, paintball, masa tenisi futbol, baskatbol, voleybol gibi sosyal etkinliklerle de yapıldı.

Kursun sonunda mezun olan öğrencilere madalya ve katılım belgeleri takdim edilirken programa katılan Kayseri İl Millî Eğitim Müdürü Bilal Çandıroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Semerkand Vakfı Kayseri İl Başkanı Hacı Mustafa Alp, Semerkand Vakfı Kayseri İl Eğitim Sorumlusu Nihat Coşkun yaz okulu başarısından ötürü öğrenci ve yetkililere teşekkür etti.

Programın sonunda velilerle birlikte kum sanatı, mozaik sanatı, tişört boyama, cam boyama, ebru, kaligrafi ve filografi sergisi açılışı yapıldı.

 

DSC_0060DSC_0108

turk sitesi