Son Haberler
İletişim Becerilerini Geliştirme Semineri

İletişim Becerilerini Geliştirme Semineri

2014 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenen “İZCİYİM GENCİM DEĞERLİYİM GEZİYORUM” projesi kapsamında Aybastı İzcilik Gençlik Spor Kulübü İletişim Becerilerini Geliştirme Konulu seminer verdi.

11.01.2015 Pazar günü Aybastı İzcilik Gençlik Spor Kulübü binasında yapılan seminerde konuşmacı olarak Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık öğretmeni Adem Evin tarafından verildi.

Seminerlere konuşmacı olarak katılan Adem Evin, iletişimin üç temel amacı olduğunu belirtti: Bunlar; motive etme, bilgilendirme ve eğlendirmedir.  Adem Evin konuşmasında şu konuların üzerinde durdur: Etkili iletişim gönderici ve alıcının girişimin amacı hakkında bilgili ve anlaşmalı olmalarını gerektirmektedir. Eğer gönderici motive etme niyetindeyse ve alıcı eğlendirilmek istiyorsa uyuşmazlık olacaktır.  Gönderici ve Alıcı şu soruları yanıtlamalıdır:

Neden iletişimde bulunuyorsun?

Neyi başarmak veya üstesinden gelmek istiyorsun?

Alıcının mesajı alması için ne yapıyorsun?

Mesajının amacına ulaştığını nasıl bileceksin?

Soruları yanıtlanmış ve iletişimin çift taraflı olduğu ve iletişimde en önemli noktaların dinleme, Empati kurma ve karşısındaki insanı anlama olduğu iki dinleyip bir konuşmak gerekmektedir.

Seminer sonunda tüm katılımcılara sertifika verildi.

IMG_2557 IMG_2560 IMG_2608

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


bir × 3 =

turk sitesi