Son Haberler
Online Bilgi Yarışması

Online Bilgi Yarışması

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

Yarışmaya katılmak için Semerkand Gençlik youtube kanalına abone olmak gerekmektedir.

https://www.youtube.com/semerkandgenclik

Kanala abone olmadan yarışan yarışmacılarımız, dereceye girseler bile geçersiz sayılacaktır.

Yarışmaya katılım için iki ekrana sahip olmanız gerekmektedir. Bunlar internet bağlantısı olan 2 telefon olabilir veya 1 telefon, 1 pc veya tablet (önerilen).

Yarışmanın soruları youtube üzerinden canlı yayında görülecek olup, cevaplar telefondan kahoot uygulaması ile verilecektir.

Yarışmaya katılım, canlı yayında vereceğimiz oyun kodu ile https://kahoot.it/ adresine girilip, Game Pin bölümüne oyun kodunu yazarak onaylayıp, ardından nickname bölümüne Türkçe karakter ile adınızı soyadınızı yazarak onayladıktan sonra gerçekleşmektedir. (http://youtu.be/SYbOiJmdrds) (Bu linkten bir video yardımıyla öğrenebilirsiniz.)

Yarışmaya katılanlar, Türkçe karakter ile kendi isim soyisim ile katılmalıdır. Yabancı karakter, uygunsuz nickname ile katılan yarışmacılar dereceye girseler bile geçersiz sayılacaktır.

Uzun ismi olan yarışmacılar ilk ismini kısaltarak girebilirler. Nickname bölümü belli bir karakter sayısında olduğu için duruma göre uygun nickname girilmelidir.

Yarışmaya sadece lise öğrencileri katılabilir. Aksi durumdaki yarışmacılar dereceye girseler bile geçersiz sayılacaktır.

Her yarışmada dereceye giren yarışmacıların, yarışma sonunda telefonlarındaki khaoot uygulamasında dereceye girdiğini (ilk 3’e) gösterir ekran görüntüsünü, iletişim bilgileri ile “bilgi@www.semerkandgenclik.com” resmi mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

Dereceye giren öğrencilerin ödül ve teslim işlemleri hakkında bilgilendirme, resmi mail adresi üzerinden kendilerine geri dönüş yapılarak bildirilecektir.

 

 

turk sitesi