Son Haberler
Kadrajından “Tefekkür” Temalı Fotoğraf Yarışması

Kadrajından “Tefekkür” Temalı Fotoğraf Yarışması

Açıklama

Yarışma liseli hanımefendilere yöneliktir. Ara dönem tatilinde yapılacak Semerkand Gençlik tematik kamplarında seçilen fotoğraflardan üçü öğrencilerin oyları ile belirlenecek ve bu fotoğraflar aşağıda verilen adrese e-posta olarak gönderilecektir.

Katılımcılarımızdan henüz Semerkand Gençlik Gönüllüleri ile tanışmamış olanlar da aşağıdaki şartlara uygun 3 fotoğrafı gönderebilirler.

Eğer sizde lise öğrencilerine yönelik faaliyetler yapan  Semerkand Gençlik ekiplerine katılmak isterseniz, bu linke tıklayıp iletişim bilgilerinizi doldurabilirsiniz.  https://forms.gle/kMvERjT3i37mhNiA8

Yarışma Eleme Usulü

Yarışmaya katılacak fotoğraflar yarışmacılar tarafından standart fotoğraf ölçüsünde çıkartılarak Semerkand Gençlik İl sorumlusuna elden ulaştırılır. Ara dönem tatilinde yapılacak olan kampta Tefekkür Saati yapılır. Bu faaliyette fotoğraflar iplere mandallarla asılır. Öğrencilere, herkese aynı olacak şekilde iki farklı renkte 3 adet post-it verilir. (2 sarı 1 kırmızı gibi) Uygulamaya geçilmeden önce sorumlu tarafından tefekkür hakkında kısa bilgilendirme yapılır. Her öğrenci kendini etkileyen 3 fotoğrafa tefekkür ederek yapacakları yorumu yazarlar ve 3 fotoğraftan en beğendiklerine kırmızı renk post-it, diğer ikisine sarı renk post it yapıştırırlar. Bütün öğrenciler yorumlarını bitirdikten sonra en çok kırmızı post-it yapıştırılmış olan 3 fotoğraf sırasıyla 1,2 ve 3. olarak seçilir. Seçilen fotoğraflardaki yorumlar ve diğerleri vakit yettiğince sesli bir şekilde okunur. Seçilen 3 fotoğraf aşağıdaki şartları sağlayacak şekilde e-posta olarak gönderilir.

Uygulama

Öğrenciler, ara dönem tatilinde yapılacak olan kamptan en geç 1 gün öncesine kadar fotoğrafları sorumlulara ulaştırılmalıdır.

Gönderilecek fotoğraflarda aranacak şartlar

 • Yarışma Semerkand Gençlik kız lise öğrencilerine yöneliktir.
 • Yarışmaya katılan fotoğrafın daha önce herhangi bir internet ortamında paylaşılmamış olması gerekir.
 • Yarışmaya katılan fotoğraflar 2 MB’dan yüksek olmalıdır.
 • Yarışmada belirlenen temaya uygun olan fotoğraflar kabul edilecektir.
 • Kompozisyon içeren fotoğraflara öncelik tanınacaktır.
 • Yarışmaya katılan fotoğrafların daha önce herhangi bir yarışmada derece almamış olması gerekir.
 • Fotoğraflar makine veya telefonla çekilmiş olabilir.
 • Bir öğrenci en fazla 3 fotoğraf ile yarışmaya katılabilir.
 • İllerde yapılan kamplarda seçilen fotoğraflar Semerkand Gençlik Sorumlusu tarafından iletişim bilgileri ile bilgi@www.semerkandgenclik.com‘a gönderilecektir.

Ödüller

 • Birinci: İnstax Fotoğraf Makinesi
 • İkinci: Huawei Honor Band 5 Akıllı Bileklik
 • Üçüncü: Bir yıllık Genç Okur Dergisi aboneliği

Yarışma Takvimi

Eleme: Ara dönem kampları

Seçilen fotoğrafların e-posta ile son gönderim tarihi: 7 Şubat 2020

Sonuçların açıklanması: 28 Şubat 2020

 

Sonuçlar Semerkand Gençlik sosyal medya hesaplarından açıklanacaktır

 

 

 

turk sitesi